MAGNETOM ESSENZA

Pro zobrazení videa ze serveru YouTube.com je nutné mít povolen JavaScript a nainstalovánu aktuální verzi Flash pluginu společnosti Adobe.
Plugin je ke stažení zde.

Nová Magnetická rezonance v Mimoni MAGNETOM ESSENZA posouvá hranice diagnostiky Vašich mazlíčků na úplně jinou dimenzi. 1,5 Teslový magnet výhradně pro zvířata. Je druhý v Evropě a první a jediný v České Republice. Umí celotělové skenování Vašeho mazlíčka ve velmi krátkém čase. Přesněji diagnostikuje problém, na který muselo být současně použito více diagnostických vyšetření, postupů. Nové MRI s technologii Tim (Total imaging matrix) nám umožňuje vyšetřovat více oblastí najednou a v rámci jednoho vyšetření se soustředit na problematickou oblast. Doposud to nebylo nebo není na běžných typech MRI v ČR možné, a to i u přístrojů určených pro humánní medicínu. Proto umíme vyšetřování zkrátit na dobu nezbytně nutnou, abychom šetřili zdraví Vašich mazlíčků. Nové technologie v tomto MRI umožňují zjistit změny  ještě dříve než se dají zjistit tradičními diagnostickými postupy, zejména v oblasti ortopedie a neurologie. Radiologické přístroje CT nebo RTG  neumí rozpoznat vznikající problém v raném stádiu ! Magnetom Essenza dokáže u starších pacientů ukázat to, co se děje v hlavě v reálném čase ( funkční vyšetření mozku ). Díky nejmodernějším aplikacím dnes umíme zkrátit čas vyšetření, aniž bychom ovlivnili jeho kvalitu.

- Celotělový supravodivý magnet 1,5 T
- Technologie Tim (Total imaging matrix) tento system nám umožňuje diagnostikovat více oblastí najednou ( doposud na běžných typů MRI v ČR se musí vyšetřovat každá oblast zvlášť = dlouhá doba vyšetření a nutné anestezie)
- vyšetřovací stůl s max. délkou skenované oblasti 140 cm a max. hmotností pacienta 200 kg.
- čipy u takto výkonného přístroje nejsou překážkou a jejich funkci MRI vyšetření následně neovddvňuje
- Sada aplikačních modulů Tim obsahuje kompletní řadu klinicky optimalizovaných vyšetření pro všechny možné anatomické oblasti. Pomocí sekvencí a funkcí, jež jsou součástí sady aplikačních modulů Application Suite, můžeme dosáhnout vynikající kvality zobrazení všech částí těla, od hlavy až k patě. Díky osmi specializovaným aplikačním modulům, a to Neuro, Angio, Cardiac, Body, Onco, Breast, Ortho a Pediatric
Možnosti vyšetřování (Aplikační moduly)
- Neuro – vyšetřování neurologických potíží (vyšetření hlavy a páteře )
- Angio - vyšetřování cév (tepny a žíly s kontrastní látkou nebo bez ní )
- Cardiac - vyšetřování srdce (funkci komor a chlopní, až po charakterizaci tkání )
- Body - vyšetřování celotělové (břicho, pánev,kolonografii, dynamické vyšetření ledvin ,urografii )
- Onco - vyšetřování nádorových onemocnění, zejména vyhledávání metastáz
- Breast – vyšetření měkkých tkání ( např. vyšetření mléčné žlázy., játra, slinivka břišní )
- Ortho – vyšetření pohybových potíží (zobrazování kloubů, kloubní chrupavky a vazů, páteře )
- Pediatric – vyšetření malých a mladých pacientů (zobrazování jemných struktur, jako jsou hlavové nervy, zobrazování vnitřního ucha a páteře s vysokým rozlišením )
- Vysoce výkonný řídící počítač, měřicí a rekonstrukční systém
Nejmodernější aplikace
- BLADE - za účelem minimalizace a automatické korekce důsledků pohybů ( dýchání,srdeční činnost, střevní peristaltika ).
- CAIPIRINHA - zlepšení dynamických skenů břišní krajiny, vysoké prostorové rozlišení
- CISS (Constructive Interference in Steady State) - zobrazování jemných struktur, jako jsou hlavové nervy, zobrazování vnitřního ucha a páteře s vysokým rozlišením
- DESS - vynikající rozlišení mezi kapalinou a chrupavkou ( kloubní onemocnění )
- Inline Diffusion - opětovné spuštění nebo opakování, přičemž čas na přípravu vyšetřovacího stolu je výrazně zkrácen, a to např. případě pacientů trpících bolestmi nebo životně ohroženi pacienti ( kardiaci )
- Rozšíření iPAT (integrated Parallel Acquisition Techniques) zvyšuje rychlost akvizice ve srovnání s tradičními standardními skenovacími technikami. Technika iPAT je plně kompatibilní s povrchovými cívkami systému MAGNETOM ESSENZA. Díky technologii maticových cívek přináší iPAT nejvyšší přizpůsobivost i v případě velkých skenovaných oblastí
- Zařízení disponuje portálovým připojením, ke kterému se lze připojovat i vzdáleně a konzultovat tak speciální případy s odborníky, specialisty, na dané onemocnění v Česku i ve světě, již v průběhu vyšetřování.
 • #1 Vyšetření #1
 • #2 Vyšetření #2
 • #3 Vyšetření #3
 • #4 Vyšetření #4
 • #5 Vyšetření #5
 • #6 Vyšetření #6
 • #7 Vyšetření #7
 • #8 Vyšetření #8

Menu

Novinky

 • 14. 3. 2017

  Nová Magnetická rezonance v Mimoni MAGNETOM ESSENZA posouvá hranice diagnostiky Vašich mazlíčků na úplně jinou dimenzi. 1,5 Teslový magnet výhradně pro zvířata

 • 13. 11. 2011

  Níže uvedené vybavení je k prodeji z důvodu nadbytečnosti nebo obměny přístrojů.

 • 6. 11. 2011

  K PRODEJI USG Aloka Alpha 10, anestezilogický přístroj Chirana Venar a další vybavení. Více info na tel. 603 552 221

více novinek…