Jsme nejmoderněji vybavená veterinární klinika v ČR

Veterinární klinika v Mimoni je nejlépe vybavené pracoviště v republice. K zjišťování a dokumentování zdravotního stavu pacientů využíváme nejmodernější diagnostické postupy. Patří mezi ně magnetická rezonance (nejmodernější přístroj používaný ve veterinární medicíně), počítačová tomografie, a další přístroje, které máte možnost vidět níže. Tyto techniky nám umožňuje dokonalé prohlédnutí veškerých orgánů a tkání; virtuální cestování dutými orgány (střevem, plícemi), ale i cévami anebo páteřním kanálem.

Náš počítačový tomograf umožňuje vyšetření páteřního kanálu a meziobratlových disků bez nutnosti podání kontrastní látky přímo do páteřního kanálu (minimální riziko v porovnání s RTG myelografií).

Vyšetření magnetickou rezonancí – u nás přístroj s výkonem 1.5T – je indikováno jak u neurologických pacientů (např. ochrnutí, epilepsie), tak i v ortopedických případech.

Naprostou samozřejmostí je velmi blízká spolupráce s boardovanou radioložkou, MVDr. Martou Schmidhalter-Pekárkovou DECVDI, která nám popisuje 99 % vyšetření. Více se o ní dozvíte na: http://www.uk-vet.cz/mvdr-marta-pekarkova-decvdi

Data všech vyšetření jsou archivována po dobu 10 let v systému PACS (Picture Archiving and Communications Systems). To umožňuje kdykoliv srovnání předešlých vyšetření s aktuálním stavem pacienta. Podrobnější informace naleznete u jednotlivých přístrojů.

Jaké zákroky může u nás Váš mazlíček podstoupit?

Menu